SHARE

Contender Cup Full Results – Saturday 3rd October 2015

Women 51KG Final – Zuzana Borošová (Team Tieu) def. Sara Day (Double K)

Women 58KG Final – Mina Lamoure (Team Tieu) def. Julia Lim (Team Tieu)
Women 63KG Semi Final – Orsolya Farkas (Team Tieu) def. Charlotte Danby (Unit 1 Gym)
Women 63KG Final – Niamh Kinehan (Pele’s Gym) def. Orsolya Farkas (Team Tieu)

Women 67KG Semi Final – Candida Taylor (Team Tieu Cheltenham) def. Carmen Zapatero (Double K)
Women 67KG Final – Candida Taylor (Team Tieu Cheltenham) def. Jess Veal (Unit 1 Gym)

Men 62KG Prelim – Neil Henderson Thynne (Muay Thai Inc) def. Declan McCullough (Fightzone)
Men 62KG Quarter Final – Andy N (Unknown) def. Neil Henderson Thynne (Muay Thai Inc)
Men 62KG Quarter Final – Ben Bullock (Total Martial Arts) def. Urim Cera (KO Gym)
Men 62KG Quarter Final – Jakub Michalak (Team Tieu Cheltenham) def. Paul Gormley (Unit 1 Gym)
Men 62KG Quarter Final – Andy Wood (Mungkorng) def. Tom Collett (Total Martial Arts)
Men 62KG Semi Final – Ben Bullock (Total Martial Arts) def. Andy N (Unknown)
Men 62KG Semi Final –  Jakub Michalak (Team Tieu Cheltenham) def. Andy Wood (Mungkorng)
Men 62KG Final –  Jakub Michalak (Team Tieu Cheltenham) def. Ben Bullock (Total Martial Arts)

Men 67KG Quarter Final – Thai Hoang (Team Tieu) def. Alex Hood (Muay Thai Inc)
Men 67KG Semi Final – Thai Hoang (Team Tieu) def. Adetayo Duroshola (Fight Zone)
Men 67KG Semi Final – Ion Zugrav (KO Bloodline) def. Asa Lee Hearn (Team Tieu Cheltenham)
Men 67KG  Final – Thai Hoang (Team Tieu) def. Ion Zugrav (KO Bloodline)

Men 72KG Quarter Final – Saj Imran (Team Tieu) def. Serg Shorikov (KO Bloodline)
Men 72KG Semi Final – Saj Imran (Team Tieu) def. Fred Macdonald (Total Martial Arts)
Men 72KG Semi Final – Florin Voduti (KO Gym East) def. Connell James (Double K)
Men 72KG Final – Saj Imran (Team Tieu) def. Florin Voduti (KO Gym East)

Men 75KG Semi Final – Tim Campbell (KO Bloodline) def. Nathan Fisher (Total Martial Arts)
Men 75KG Final – Tim Campbell (KO Bloodline) def. Derrick Moore (Team Tieu)

Men 77KG Quarter Final – Daniel Hardiman (HCA) def. Dino Bergagnini (Fight Zone)
Men 77KG Semi Final – Daniel Hardiman (HCA) def. Daniel Zak (OMMA)
Men 77KG Semi Final – Mark Robinson (Jai Dee) def. Ciaran Shanahan (Team Tieu)
Men 77KG Final – Mark Robinson (Jai Dee) def. Daniel Hardiman (HCA)

Men 85KG Prelim Round – Andre Laing (KO Bloodline) def. Luke Dewey (Double K)
Men 85KG Quarter Final – Andre Laing (KO Bloodline) def. Eric Lie (Team Tieu)
Men 85KG Quarter Final – Sam Francis (Trojan Free Fighters) def. Jake Henwood (Total Martial Arts)
Men 85KG Quarter Final – Phil Casper (KO Gym East) def. Mitchell Waldman (Double K)
Men 85KG Quarter Final – Callum Cunningham (Unit 1 Gym) def. Lukasz Wojtowicz (OMMA)
Men 85KG Semi Final –  Sam Francis (Trojan Free Fighters) def. Andre Laing (KO Bloodline)
Men 85KG Semi Final – Phil Casper (KO Bloodline) def. Callum Cunningham by default (Unit 1 Gym)
Men 85KG Final – Phil Casper (KO Bloodline) def. Sam Francis (Trojan Free Fighters)

Men 90KG Final – Lee Sims (Team Tieu) def. Jason Joannou (Fightzone)